– skvělé řešení pro vaše dobré vidění
Pro koho jsou určeny a jak fungují?
Pokud si uvědomujete obtíže při čtení, kdy nedokážete na krátkou vzdálenost zaostřit zrak a jste nuceni text posouvat dál od očí, cítíte se také rychleji unaveni při práci na počítači nebo když používáte mobilní telefon a je vám více než 40 let, trpíte pravděpodobně tzv. presbyopií, (česky vetchozrakostí). Jejím důsledkem je snížení schopnosti vidět ostře na krátké vzdálenosti.
V minulosti se k řešení problému používala bifokální, nebo trifokální skla, u kterých však bylo na první pohled patrné jejich dělení, což nebylo příliš estetické. Praktickým, pohodlným a moderním řešením jsou dnes MULTIFOKÁLNÍ SKLA. S jejich pomocí vyřešíme střídání brýlí na dálku a na blízko, umožňují hladký přechod z vidění na dálku přes střední vzdálenost až po zaostření na blízký bod, nemusíte tedy mít dvoje brýle, které je třeba neustále střídat. „Multifokální skla mají plynulý nárůst dioptrií, takže s nimi lze sledovat televizi a současně luštit křížovku,“ vysvětluje Suren Pandeyan, majitel sítě První Optiky a dodává: „Jsou navíc velmi estetická a na první pohled je nerozeznáte od běžných brýlových skel.“
„K multifokálním sklům je v První Optice poskytována unikátní garance 100% spokojenosti. Pokud vám skla nebudou zcela sedět, adaptační doba je přitom 2 měsíce, vyměníme vám multifokální skla za dvoje nová, jedna na dálku a jedna na blízko," doplňuje informaci pan Pandeyan.
Zakoupit multifokální brýle ve vysoké kvalitě za dobrou cenu si můžete na všech pobočkách První Optiky https://www.prvnioptika.cz/nase-pobocky, nabízíme vám kvalitní multifokální čočky s následujícími úpravami: olejofobní, hydrofobní, antistatické, tvrzené a antireflexní. S výběrem vám pomohou zkušení odborníci, kteří vám dobře poradí.
Z čeho se multifokální čočka skládá?
Multifokální čočka má asymetrický design, který je přizpůsoben způsobu, jakým funguje náš zrak. Jednotlivé zóny přecházejí plynule jedna do druhé bez viditelných zlomů.
Horní polovina čočky slouží k vidění do dálky, např. při pozorování krajiny, cesty před námi, nebo okolí.
Střední část čočky zajišťuje vidění do střední vzdálenosti, např. televizní obrazovku, počítač, palubní desku automobilu.
Spodní část umožňuje vidění do blízka, např. při čtení, pletení apod.
Postranní části jsou z důvodu funkčního složení čočky rozmazané. Tento jev se nazývá „periferní zkreslení obrazu“.
Multifokální brýle jsou určeny pro všechny, kteří nechtějí střídat dvoje brýle, a přitom chtějí najednou dobře vidět jak na blízko, tak i na dálku.
