Multifokální brýle

Aktualizováno: 12. 1.

– skvělé řešení pro vaše dobré vidění

Pro koho jsou určeny a jak fungují?

Pokud si uvědomujete obtíže při čtení, kdy nedokážete na krátkou vzdálenost zaostřit zrak a jste nuceni text posouvat dál od očí, cítíte se také rychleji unaveni při práci na počítači nebo když používáte mobilní telefon a je vám více než 40 let, trpíte pravděpodobně tzv. presbyopií, (česky vetchozrakostí). Jejím důsledkem je snížení schopnosti vidět ostře na krátké vzdálenosti.

V minulosti se k řešení problému používala bifokální, nebo trifokální skla, u kterých však bylo na první pohled patrné jejich dělení, což nebylo příliš estetické. Praktickým, pohodlným a moderním řešením jsou dnes MULTIFOKÁLNÍ SKLA. S jejich pomocí vyřešíme střídání brýlí na dálku a na blízko, umožňují hladký přechod z vidění na dálku přes střední vzdálenost až po zaostření na blízký bod, nemusíte tedy mít dvoje brýle, které je třeba neustále střídat. „Multifokální skla mají plynulý nárůst dioptrií, takže s nimi lze sledovat televizi a současně luštit křížovku,“ vysvětluje Suren Pandeyan, majitel sítě První Optiky a dodává: „Jsou navíc velmi estetická a na první pohled je nerozeznáte od běžných brýlových skel.“

K multifokálním sklům je v První Optice poskytována unikátní garance 100% spokojenosti. Pokud vám skla nebudou zcela sedět, adaptační doba je přitom 2 měsíce, vyměníme vám multifokální skla za dvoje nová, jedna na dálku a jedna na blízko," doplňuje informaci pan Pandeyan.

Zakoupit multifokální brýle ve vysoké kvalitě za dobrou cenu si můžete na všech pobočkách První Optiky https://www.prvnioptika.cz/nase-pobocky, nabízíme vám kvalitní multifokální čočky s následujícími úpravami: olejofobní, hydrofobní, antistatické, tvrzené a antireflexní. S výběrem vám pomohou zkušení odborníci, kteří vám dobře poradí.

Z čeho se multifokální čočka skládá?

Multifokální čočka má asymetrický design, který je přizpůsoben způsobu, jakým funguje náš zrak. Jednotlivé zóny přecházejí plynule jedna do druhé bez viditelných zlomů.

  • Horní polovina čočky slouží k vidění do dálky, např. při pozorování krajiny, cesty před námi, nebo okolí.

  • Střední část čočky zajišťuje vidění do střední vzdálenosti, např. televizní obrazovku, počítač, palubní desku automobilu.

  • Spodní část umožňuje vidění do blízka, např. při čtení, pletení apod.

  • Postranní části jsou z důvodu funkčního složení čočky rozmazané. Tento jev se nazývá „periferní zkreslení obrazu“.

Multifokální brýle jsou určeny pro všechny, kteří nechtějí střídat dvoje brýle, a přitom chtějí najednou dobře vidět jak na blízko, tak i na dálku.


45 zobrazení