Zaručené rady proti mlžení brýlí

Aktualizováno: 12. 1.

Nosíte brýle a zároveň i respirátor nebo roušku? Brýle se vám však stále zamlžují? Máme pro vás 100% fungující přípravek. Máte také starost o dezinfekcí brýlí? Rádi vám poradíme.


V souvislosti s pandemií šíření viru Covid – 19 je nutno chránit své zdraví používáním ochranných prostředků jako je respirátor nebo rouška. Pokud však nosíme i brýle, řešíme problém s jejich zamlžováním a také správnou dezinfekcí. Ačkoli se však může zdát, že brýle jsou nyní nevýhodou a starostí navíc, je tomu přesně naopak. Jakékoli brýle, jak dioptrické, tak sluneční, mohou částečně eliminovat zásah oční sliznice kapénkami, jimiž se virus přenáší.


Zamlžování brýlí

  • GEL PROTI MLŽENÍ BRÝLÍ se 100% účinností. Můžete si ho zakoupit na kterékoli pobočce První Optiky. Gel použijte dle návodu v balení.

  • Brýle přes respirátor, roušku


Nejjednodušší rada je, povytáhnout si respirátor či roušku co nejvýše na nose a brýle naopak umístit o něco níže a položit je na respirátor/roušku. Je však třeba, aby vám ochranné prostředky co nejlépe přiléhaly k nosu. U respirátoru i roušky toho snadno dosáhneme přitlačením všitého ohebného proužku k nosní kosti.

  • Zkuste tuhé mýdlo: Ochranný film proti zamlžování vytvoříme tak, že na sklech uděláme obyčejným mýdlem dvě čáry do kříže, které pak rozleštíme na přední i zadní straně brýlové čočky pomocí flanelu nebo mikrovlákna.

  • Sprej proti mlžení: Další možností jsou spreje proti zamlžení brýlí. Sprej použijte dle návodu v balení.

Existují i speciální ochranné prostředky proti mlžení brýlí třeba pro plavce, nebo speciální anti – fog produkty, my jsme se vám pokusili přinést pár jednoduchých rad pro každodenní využití.


Dezinfekce brýlí

  • Teplá voda a mýdlo. Po příchodu domů brýle dobře umyjte teplou vodou a mýdlem, nejlépe dezinfekčním, můžete použít i


prostředek na nádobí. Pak brýle osušte papírovou utěrkou nebo hadříkem z mikrovlákna.

  • Nepoužívejte agresivní dezinfekci! Pro brýle nejsou vhodné klasické dezinfekční prostředky, poškodily by se. Rady, jak správně pečovat o brýle najdete na https://www.prvnioptika.cz/post/pece-o-bryle

  • Ultrazvuk. Pokud máte doma ultrazvuk, je to ideální řešení pro čištění brýlí. Pokud ultrazvuk nemáte, zastavte se na některé z poboček První Optiky, rádi vám brýle zdarma vyčistíme. Aktuální situace otevírací doby najdete na https://www.prvnioptika.cz/

  • Vyhněte se čištění brýlí slinami, mohli byste si na brýle a pak do oka zanést infekci!


Kontaktní čočky

Zdá se, že nejjednodušším způsobem, jak se vyrovnat jak se zamlžováním brýlí, tak i s jejich dezinfekcí, je nákup jednodenních kontaktních čoček. Ty lze koupit i přes internet. Avšak tím se připravujeme o fyzickou bariéru, která nás může před virem ochránit.


540 zobrazení