Tvary obličejů

Aktualizováno: 12. 1.

Dá se říci, že každý jsme originál. Avšak i když se od sebe na první pohled lišíme, můžeme typ našeho obličeje přiřadit k některému ze základních čtyř tvarů obličeje, které rozeznáváme.


Základní tvary obličeje

Základními tvary obličeje jsou: oválný, kulatý, hranatý a trojúhelníkový (srdčitý). Podle tvaru obličeje si většinou vybíráme také typ brýlí. Snažíme se, aby dobře ladil s naším celkovým zevnějškem. Pokud si nejste jistí, jaký tvar má váš obličej, nejlépe to zjistíte následovně: postavte se před zrcadlo, shrňte si vlasy z obličeje a na zrcadle obtáhněte jeho tvar, třeba rtěnkou. Když pak poodstoupíte, měli byste vidět, do jaké kategorie váš obličej spadá.

Tvar obličeje nezměníte, ale je možné ho ovlivnit správným výběrem brýlí, které si s jeho tvarem budou rozumět, pomoci může i dobrá volba účesu, která může zakrýt nedostatky, zjemnit, nebo naopak zvýraznit tvar obličeje.


Výběr brýlí

Při výběru brýlí je třeba dávat pozor také na linii obočí, která by se mněla krýt s horní linií brýlových obrub, za skly brýlí nebo nad nimi nevypadá ve většině případů dobře. Brýle také musí perfektně sedět na nose, je nutné respektovat jeho tvar a šířku. Brýle nesmějí nikde tlačit, musí pro nás být pohodlné.

V První Optice vám naši odborníci poradí s výběrem brýlí vhodných pro vaši typologii. Využijte službu měření zraku při nákupu brýlí bez front a čekání. Objednejte se online.


42 zobrazení