Vyšetření zraku

Aktualizováno: 16. 2.

Zrak patří k nejdůležitějším lidským smyslům a jeho případné poškození či ztráta nás výrazně ovlivní po celý život. Proto bychom měli o zrak pečovat pravidelně a nečekat, až s ním začneme mít opravdu problémy.


Preventivní prohlídka

Běžná preventivní prohlídka, kterou provádí oční lékař, je zaměřena na řešení aktuálních potíží, kontrolu zrakové ostrosti, měření nitroočního tlaku a další přístrojová měření, která podávají informace o případných refrakčních vadách a očních, ale i celkových onemocněních, které na první pohled se zrakem nesouvisejí. Takovými jsou například vysoký krevní tlak, cukrovka, různá neurologická onemocnění a další.

Mezi základní oftalmologická vyšetření patří vyšetření očního pozadí oftalmoskopem, který se používá ke kontrole stavu oční sítnice, jejích cév a zrakového nervu. Oční pozadí vám lékař vyšetří třeba při opakovaných bolestech hlavy, poruchách vidění, nebo při podezření na zvýšení nitrolebního tlaku.


Jak často na prohlídku

Preventivní prohlídku a měření zraku je doporučeno absolvovat pravidelně. Pokud je vám méně než 40 let, jděte na vyšetření alespoň jednou za tři roky, pokud je vám více než 40 let, jednou za dva roky, pokud je vám přes 60 let, jednou ročně. Můžete tak předejít nejen zrakovým problémům, ale stav očí může upozornit i na celkové zdravotní potíže.


Na pobočkách První Optiky vám při nákupu brýlí přeměříme zrak a zjistíme případnou potřebu dioptrií. Na preventivní oční prohlídku si zajděte ke svému očnímu lékaři.

289 zobrazení