top of page

Vyšetření zraku

Aktualizováno: 27. 6.

Zrak patří k nejdůležitějším lidským smyslům a jeho případné poškození či ztráta výrazně ovlivní celý náš život. Proto bychom měli o zrak pečovat pravidelně a nečekat, až s ním začneme mít opravdu problémy.

Preventivní prohlídka

Běžná preventivní prohlídka, kterou provádí oční lékař, je zaměřena na řešení aktuálních potíží, kontrolu zrakové ostrosti, měření nitroočního tlaku a další přístrojová měření, která podávají informace o případných refrakčních vadách a očních, ale i celkových onemocněních, která na první pohled se zrakem nesouvisejí. Takovými nemocemi jsou například vysoký krevní tlak, cukrovka, různá neurologická onemocnění a další.

Mezi základní oftalmologická vyšetření patří vyšetření očního pozadí oftalmoskopem, který se používá ke kontrole stavu oční sítnice, jejích cév a zrakového nervu. Oční pozadí vám lékař vyšetří třeba při opakovaných bolestech hlavy, poruchách vidění, nebo při podezření na zvýšení nitrolebního tlaku.


Jak často jít na prohlídku

Preventivní prohlídku a měření zraku je doporučeno absolvovat pravidelně. Pokud je vám méně než 40 let, jděte na vyšetření alespoň jednou za tři roky, pokud je vám více než 40 let, jednou za dva roky, pokud je vám přes 60 let, je dobré navštívit lékaře specialistu jednou ročně. Můžete tak předejít nejen zrakovým problémům, ale stav očí a očního pozadí může lékaře upozornit i na celkové zdravotní potíže.


Měření zraku v První Optice

Na pobočkách První Optiky vám přeměříme zrak bez front a čekání a zjistíme případnou potřebu dioptrií. Můžete se objednat on-line, nebo osobně na telefonu +420 775 888 001 nebo napište na info@prvnioptika.cz.

Na celkovou preventivní oční prohlídku si však zajděte ke svému očnímu lékaři.


Rady a doporučení optika

Využijte odborného poradenství při výběru dioptrických brýlí. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné brýle nejen podle vašich potřeb z hlediska optiky, ale například i podle vašeho typu nebo tvaru vašeho obličeje. Upozorní vás také na možná úskalí při výběru brýlí, kdy je vždy třeba pamatovat i na to, pro jaký účel brýle potřebujeme, kdy je budeme používat.

Například je velký rozdíl pořizovat brýle pro práci na počítači a brýle pro venkovní volnočasové aktivity. Konečná volba však vždy bude záležet na vašich osobních potřebách, preferencích a životním stylu.

Na našich pobočkách si jistě vyberete kvalitní brýle za dobrou cenu, se kterými budete spokojeni. Podívejte se na náš katalog brýlí.


Platba benefity

Dlouhodobě již můžete v První Optice celou zakázku zaplatit pomocí vašich firemních benefitů! Využijte naše aktuální skvělé nabídky a slevy, kupte si u nás brýle a zaplaťte je firemními benefity! Platí na veškerý sortiment bez omezení!

Bereme poukázky firem – Benefity a.s., Benefit plus, Edenred, Sodexo a Up. Přijímáme jak papírové šeky, tak i platební karty jednotlivých společností. Dostupné na všech pobočkách První Optiky.453 zobrazení
Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page