top of page

Skla do slunečních brýlí

Sluneční brýle by měly být nezbytnou součástí našeho outfitu hlavně v letním období, kdy ochraňují zrak před nebezpečným UV zářením a navíc jsou i skvělým módním doplňkem.

Skla do slunečních brýlí

 

Typy zabarvení slunečních brýlí

První Optika vám nabízí sluneční brýle se zabarvením celoplošným, kdy je plocha skel zabarvená celá stejným odstínem nebo gradálním (odstínovaným), kdy jsou skla odstínována od spodu nahoru od světlejších po tmavší tóny zvolené barvy zabarvení. Zabarvení skel může být permanentní (stálé) nebo postupně se zabarvující (zatmavující), v závislosti na intenzitě slunečního záření.  


1. Permanentní zabarvení

Klasické odstíny zabarvení slunečních brýlí jsou šedá a hnědá, do výroby však zadáváme různé barevné odstíny, podle přání zákazníka. Skvěle vypadají také zrcadlové povrchy nebo barvy používané pro sportovní brýle, jako například žlutá, oranžová, ad.

V nabídce máme i medicínské barvy, které slouží k ochraně zraku pro ty, kteří trpí nějakým specifickým onemocněním, jako je například makulární degenerace, jsou po operaci katarakty (šedého zákalu), apod. Tyto brýle jsou také 100 % ochranou proti UVA a UVB. 

 

2. Zabarvení v závislosti na intenzitě slunečního záření

Fotochromy jsou sluneční brýle, které se zabarvují v závislosti na slunečním záření. První Optika vám nabízí 3 základní odstíny zabarvení, šedou, hnědou a G15 (šedozelenou). K dispozici jsou ale i další 4 fashion barvy. V hodnotách míry zabarvení rozlišujeme zabarvení „klasické“ a „pro řidiče“, kdy klasické zabarvení venku je maximálně 85% a pro řidiče, kdy zabarvení v autě i za sklem je do 90 %.

 

Jak brýle s permanentním zabarvením, tak i fotochromy mají 100% ochranu proti UVA a UVB záření.

Sluneční brýle

Dioptrické brýle jako sluneční

Víte, že si můžete nechat svoje dioptrické brýle upravit tak, aby fungovaly i jako sluneční? Nabízíme vám mnoho možností, jak docílit toho, že budete stále skvěle vidět a zároveň chránit svůj zrak proti nebezpečnému UVA a UVB záření.

Nechte si svoje dioptrické brýle upravit tak, aby ochránily váš zrak před sluncem. 


Rady optika pro vás

Zastavte se na některé z poboček První Optiky a využijte nabídku konzultace při výběru brýlí zdarma. Také vám přeměříme zrak, abyste znali aktuální hodnotu svých dioptrií. Objednejte se on-line, případně zavolejte na +420 775 888 001 nebo napište na info@prvnioptika.cz. Určitě najdeme termín, který vám bude vyhovovat. 

Trendy typy pro léto 2024

Letošním letním trendům vládne luxus, nadčasovost, ale také pastelové barvy. Aktuální módní vlnu ovládá inspirace nostalgickými rámečky a retro siluetou z 90. let, ale do popředí přicházejí i nevšední tvary. Budete In také v brýlích oversized, které navíc poskytují dostatečné zakrytí vašich očí a tím i dobrou ochranu proti slunečnímu záření. Tyto brýle, které najdete v mnoha různých barvách a vzorech vám dodají jedinečný vzhled a přitažlivost.

Během léta to jsou právě sluneční brýle, které v ulicích města i na dovolené v přírodě nebo u moře dominují každému outfitu a pokud je dobře vybereme, efektně doplní a podtrhnou každý styl, jak minimalistický, tak i klasický, formálnější.


Výběr slunečních brýlí

Při výběru slunečních brýlí je důležité nejen sledovat trendy a módu, ale také zvážit, co vám sluší a je pro vás pohodlné. Vyberte si brýle podle tvaru vašeho obličeje, skvěle vám pak padnou a doplní a podtrhnou váš výraz nebo naopak mohou pomoci zakrýt některé nedostatky. Nikdy nezapomeňte na kvalitní ochranu proti UV záření. Sluneční brýle se 100 % UV ochranou jsou jedinou správnou volbou. Před nákupem brýlí se vždy poraďte s odborníkem.

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page