top of page

Vyšetření zraku

Aktualizováno: 24. 1.

Zrak patří k nejdůležitějším lidským smyslům a jeho případné poškození či ztráta výrazně ovlivní celý náš život. Proto bychom měli o zrak pečovat pravidelně a nečekat, až s ním začneme mít opravdu problémy.

Preventivní prohlídka

Běžná preventivní prohlídka, kterou provádí oční lékař, je zaměřena na řešení aktuálních potíží, kontrolu zrakové ostrosti, měření nitroočního tlaku a další přístrojová měření, která podávají informace o případných refrakčních vadách a očních, ale i celkových onemocněních, která na první pohled se zrakem nesouvisejí. Takovými nemocemi jsou například vysoký krevní tlak, cukrovka, různá neurologická onemocnění a další.

Mezi základní oftalmologická vyšetření patří vyšetření očního pozadí oftalmoskopem, který se používá ke kontrole stavu oční sítnice, jejích cév a zrakového nervu. Oční pozadí vám lékař vyšetří třeba při opakovaných bolestech hlavy, poruchách vidění, nebo při podezření na zvýšení nitrolebního tlaku.


Jak často jít na prohlídku

Preventivní prohlídku a měření zraku je doporučeno absolvovat pravidelně. Pokud je vám 18 - 60 let, jděte na vyšetření alespoň jednou za dva roky, pokud je vám více než 60 let, jednou ročně, je-li vám 15-18 let, také jednou ročně. U mladších 15 let a dětí by měl frekvenci prohlídek u očního lékaře stanovit dětský lékař. Pravidelnými kontrolami můžete předejít nejen zrakovým problémům, stav očí a očního pozadí může lékaře upozornit i na jiná onemocnění či celkové zdravotní potíže.


Měření zraku v První Optice

Na pobočkách První Optiky vám přeměříme zrak bez front a čekání u osob od 15 let výše a zjistíme případnou aktuální hodnotu dioptrií. Můžete se objednat on-line, nebo osobně na telefonu +420 775 888 001 nebo napište na info@prvnioptika.cz.

Na celkovou preventivní oční prohlídku si však zajděte ke svému očnímu lékaři.


Rady a doporučení optika

Využijte odborného poradenství při výběru dioptrických brýlí. Naši odborníci vám pomohou vybrat vhodné brýle nejen podle vašich potřeb z hlediska optiky, ale například i podle vašeho typu nebo tvaru vašeho obličeje. Upozorní vás také na možná úskalí při výběru brýlí, kdy je vždy třeba pamatovat i na to, pro jaký účel brýle potřebujeme, kdy je budeme používat.

Například je velký rozdíl pořizovat brýle pro práci na počítači a brýle pro venkovní volnočasové aktivity. Konečná volba však vždy bude záležet na vašich osobních potřebách, preferencích a životním stylu.

Na našich pobočkách si jistě vyberete kvalitní brýle za dobrou cenu, se kterými budete spokojeni. Podívejte se na náš katalog brýlí.


Platba benefity

Dlouhodobě již můžete v První Optice celou zakázku zaplatit pomocí vašich firemních benefitů! Využijte naše aktuální skvělé nabídky a slevy, kupte si u nás brýle a zaplaťte je firemními benefity! Platí na veškerý sortiment bez omezení!

Bereme poukázky firem – Benefity a.s., Benefit plus, Edenred, Sodexo a Up. Přijímáme jak papírové šeky, tak i platební karty jednotlivých společností. Dostupné na všech pobočkách První Optiky.748 zobrazení

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page